Jdi na obsah Jdi na menu
 


Říkají mi Ginny, ale v PP mám napsáno Geisha de Euridikaaa. Ne že bych ten papír brala nějak vážně, mám v něm totiž mimo jiné ještě napsáno, že jsem kluk. Trochu mně to zmátlo, ale podívala jsem se, že jsem opravdu samice. Mezi lidmi asi patřím mezi legendy o chovatelských chybkách.

Jsem drobná, ale věřte mi, jsem starší než Lahja a pokud si někdo neusmyslí, že to bude jinak, tak vládnu Obludáriu pevnou rukou. Než jsem vyrostla aobjevila jsou přirozenou autoritu, vládla nám všem Soňa, protože je největší. Teď už to ale neplatí a i my prcci jsme dostali příležitost.

Moje maminka bydlela u mladého člověka a jedna sestřička s ní měla zůstat. Občas se někdo přišel podívat; moje budoucí krmitelka se mně docela líbila, na její ruce se dobře leželo. Mámě se líbila její taštička, protože z ní málem úspěsně ukradla papírové kapesníčky. Když jsem odjížděla, nebyla jsem ani trochu podobná mamince, ale pak jsem začala vysvětlávat a teď se jí podobám čím dál tím víc. Jenom jsem menší než byla ona, když jsem ji naposledy viděla. Tehdy byla mladší než já teď, takže ji už asi nepřerostu.

Vypadám to ale nevinně, že? Zdání klame. Jako malá jsem ráda skákala na mříže a vozila se po nich a odkousávala houpačky, ve kterých spaly ty dospělé černé holky. To první mně přestalo bavit, když jsem zjistila, že větší legrace je skákat ostatním holkám na záda. To druhé ráda dělám dodnes.

Lahja mně přerostla docela rychle, ale mně to na sebevědomí neubralo a když jsem porostla, začaly mou vůdčí povahu uznávat i dospělé starousedlice. Moje spokojené dospívání zkalila jen jedna drobná nehoda při skákání po kleci. po které mně začalo dost slzet oko. Člověk mě odvezla k veterináři, kde mně jiní lidé svítili do očka a pak mně začala ta moje denně několikrát kapat do oka, což se mi nelíbilo, protože to dost studilo. Pak mně očičko přestalo bolet. Jednou se mně ale ten problém vrátil a zase jsem navštívila tu hodnou zrzavou paní, která mně už jednou do oka svítila. Následovalo studící kapání. Pfuj. Občas mně začne oko slzet, zase mně člověk vytáhne (obvykle nečekaně a z hamaky, když spím, takže se nestihnu schovat), kápně mně do okna studenou vodu a pustí mně zpátky.

Nedávno jsem dostala v obsakování posilu - malého prcka, se kterým se už ale dalo jakž takž bavit. Ale ještě mu to moc nejde.